O nas


ABOUT CHIARA WEAR

Od 2017 (a dokładniej 31 grudnia 2016) roku wizerunek marki Chiara Wear tworzy Sara Tomiczek, założycielka oraz Dyrektor Kreatywny. Pod jej bacznym okiem powstają liczne kolekcje, które łączą modę z funkcjonalnością. Wysokiej jakości tkaniny i dzianiny, dbałość o szczegóły oraz wysokiej jakości polskie krawiectwo są najważniejszymi atrybutami marki.

Ubrania marki to „kobiecy streetwear”. Topowymi produktami są legginsy, bluzy oversize oraz spodnie dresowe, jednak marka mające swoje korzenie w odzieży sportowej coraz silniej rozwija również tą gałąź produktową. Najbardziej rozpoznawalnym znakiem marki są duże nadruki oraz hafty, które znajdziemy na bluzach i t-shirtach. Najczęściej przedstawiają tygrysa, zawsze mają zawarte dwa słowa – CHIARA WEAR! Oprócz tego w ofercie marki znajdują się płaszcze, wełniane marynarki, czy garniturowe spodnie z tencelu. Niech Was to jednak nie zmyli – te produkty też są oversize i czują ulicę, a tam gdzie się da – mają logowanie!

Działania marki nie ograniczają się tylko do produkcji odzieży. Chiara Wear słynie z akcji prospołecznych, w które chętnie się angażuje oraz sama je tworzy. Oprócz charytatywnych dropów podczas strajków kobiet czy wybuchu wojny w Ukrainie, marka w osobie Sary Tomiczek spędziła miesiąc w Kenii pomagając przy rozwoju programu Sewing Together, m.in. wspierającego Afrykanki na początku kariery w branży mody. Chiara Wear jako jedna z pierwszych polskich marek w 2020 roku stworzyła kolekcję UNISEX, którą do tej pory reaktywuje w niektórych swoich modelach, chcąc pokazać że ubrania wykraczają poza płeć, rozmiar czy miejsce pochodzenia. Podkreślają to również w swoich kampaniach, do których zapraszają modelki i modeli o różnych korzeniach (często Afrykańskich), które są dopiero na początku swojej kariery, pomagając rozwinąć im skrzydła w branży.